* DDM Praha 6 *

🔒 Přihlášení
✍️‍ Zaregistrovat

📰 Novinky
📅 Kalendář akcí

Turnaje:

🗼 Přebor družstev
🔥 Čtvrteční blicky
🏛 Přebor klubu
👨‍💻 Online přebor klubu
📷 Multimédia
〽️ Šachové skladby

Klub:

💬 Diskusní fórum
 Hattrick fórum
🧒 Šachy pro děti
👨‍👦‍👦 Naši hráči
👥️ Naši uživatelé
* Naše partie
🗺️ Kontakt a historie
🎒 Společné akce
💰 Naši sponzoři

Zajímavosti:

* Počítačový šach
♜♖ Diagramy týdne
* Úloha dne
🧩 Skládačky
📄 Dokumenty
🔗 Odkazy
📑 Tyto stránky

Otevřený přebor DDM Praha 6 - 2008 – 🏛️ přebor klubu

... dnes navštívil 1 uživatel, celkem 233 uživatelů

Jan Němec, 2. 12. 2008 19:13

Otevřený přebor Honzovýma očima.

David a Michal Letos se za mezinárodní účasti hrál již 5. ročník tradičního otevřeného přeboru klubu. Dlouho to vypadalo na slabší účast, navíc celá řada tradičních silných účastníků dostala strach o elo a raději nemohla. Nakonec si však turnaj své hráče našel, o titul bojovalo celkem 27 mužných šachistů, 2 sličné šachistky a na všechno dohlížel neméně sličný „řídící orgán turnaje“ s pomocníkem Koučem.

Velký dík za pěkný turnaj patří Lence a Koučovi, bez jejichž píle by se podobná akce nemohla uskutečnit. Kromě běžné organizační rutiny obvyklé i na jiných turnajích bych já osobně letos ocenil především celkem úspěšnou snahu zasudit počet hráčů bez ohledu na absentéry, přecvakávání partiářů a včasné zveřejňování výsledků a nadstandardní péči o hráče. Bylo by fajn, kdyby turnaj přitáhl příští rok víc silných šachistů. Třeba by pomohlo dřívější zveřejnění propozic.

Titul letos obhajoval Michal, ale příliš se mu nedařilo. Snesl 3 vajíčka za sebou neboli velkou rošádu a ani vysoký buchholz mu nepomohl k důstojnému umístění. Víc určitě čekal i Jirka Hrdina, ale buďme rádi, že si přišel zahrát a že na šachy nezanevřel. To David spokojený být může, i díky vítězství v posledním kole se vyšvihl vysoko a připsal si pěkných pár elo bodíků (ovšem skokanem roku se stal Ondra Špolcl). O příčku výš skončil pan Čipka, který jako jediný dokázal černými vzdorovat vítězi a málem tak ovlivnil pořadí na medailových pozicích. Na pěkném pátém místě skončil Zdeněk, kterému ještě lepší umístění překazila až prohra v koncovce v posledním kole. Bramborovou medaili získal pan Dbalý. Až na zahanbení v několika-tahové miniaturce od celkového vítěze měl obdivuhodný start a tempo mu vydrželo až do sedmého kola. To já jsem se pro změnu tak vysílil porážkou vítěze (ze kterého jsem měl značný respekt), že jsem prohrál hned nasledující dvě partie a jen díky neobyčejně příznivému výsledku partií devátého kola jsem dosáhl na bronz. Potom dlouho, dlouho nic, o celý bod a půl víc má druhý Antonín Kandrik, který prohrál s vítězem a hned na to se mnou jen půlil, ale pak už jen sázel jedničky. Jeho útoky nebyly vždy korektní, ale úplně stačí, že jimi sbíral body. První místo a titul otevřeného přeborníka klubu pak zcela zaslouženě získal stylem nasazení - start - cíl - buchholz Pavel Slovák.Jan Němec, 2. 12. 2008 19:13

   
   Informace o formátu vkládaného textu

Celkem 0 příspěvků | Bez přihlášení nemusí být zobrazeny všechny příspěvky.

♖♘♗♕♔♙♟♚♛♝♞♜ | Copyright © 2001-2024 ŠK DDM Praha 6 | 📧    Facebook  Ikona DDM