* DDM Praha 6 *

🔒 Přihlášení
✍️‍ Zaregistrovat

📰 Novinky
📅 Kalendář akcí

Turnaje:

🗼 Přebor družstev
🔥 Čtvrteční blicky
🏛 Přebor klubu
👨‍💻 Online přebor klubu
📷 Multimédia
〽️ Šachové skladby

Klub:

💬 Diskusní fórum
 Hattrick fórum
🧒 Šachy pro děti
👨‍👦‍👦 Naši hráči
👥️ Naši uživatelé
* Naše partie
🗺️ Kontakt a historie
🎒 Společné akce
💰 Naši sponzoři

Zajímavosti:

* Počítačový šach
♜♖ Diagramy týdne
* Úloha dne
🧩 Skládačky
📄 Dokumenty
🔗 Odkazy
📑 Tyto stránky

🗺️ Kontakt a historie

Foto DDM English version

Hrací dny

Náš šachový klub byl založen 6. září 1984. Zpočátku jsme byli čistě mládežnický klub, nyní jsou mezi námi šachisté všech věkových skupin.

Mimo sezónu družstev probíhající od ledena do konce března se obvykle scházíme ve čtvrtek kolem 17:30 a končíme kolem 21:30. Pokud je dostatečně teplo zahrajeme si na hřišti fotbálek.

Adresa

Scházíme se na adrese Dům dětí a mládeže, U Boroviček 650/5, 163 00 Praha 6 – Řepy. Klubovna je v objektu Domu dětí ve druhém (nejvyšším) patře.

Jak se k nám dostanete se můžete podívat kliknutím na naši adresu.

Členské příspěvky

500 Kč za jedno pololetí (září–leden, únor–červen).

Historie okolí

Hrací místnost se nachází na Bílé Hoře, druhém nejvyšším bodu Prahy, 380 metrů nad mořem (Vltava opouští Prahu v bodu 170 metrů nad mořem, podlaha chrámu sv. Víta na Pražském hradě je 258 m. n. m.). „Bílá Hora“ je pojmenování po opuce, která se zde těžila ještě v 17. století a byla použita např. do základů Černínského paláce, dnes budova ministerstva zahraničních věcí. 8. listopadu 1620 proběhla na Bílé Hoře rozhodující bitva první fáze 30-leté války. V oboře Hvězda je stejnojmenný renesanční letohrádek postavený v roce 1550 Ferdinandem I. Habsburským pro svoji manželku. Dnes je tu muzeum Aloise Jiráska, Mikoláše Alše a povídání o zmíněné bitvě. V katastru místní části Řepy je benediktinský klášter řádových sester sv. Karla Boromejského z roku 1860, kde byla v říjnu 1865 zřízena ženská věznice (je zde i nyní), zde dožíval již na svobodě jako zahradník svůj život Babinský (1796-1879, jako jediný muž je pohřben na zdejším klášterním hřbitově), který byl 12 let (z dvacetiletého trestu) vězněn na Špilberku v Brně.

Letohrádek Hvězda
English version

Playing Days

Our Prague chess club was established on September 6, 1984. Initially, we were purely a youth club. Now there are chess players of all ages among us.

We meet on Thursday around 7 pm and we finish around half past 10 pm except "season of teams tournament" ongoing from January to end of March.

Address

We meet on address Youth centre, U Borovicek 650/5, 163 00 Prague 6 - Repy. The clubhouse is in the building of the House of children on the second (top) floor.


♖♘♗♕♔♙♟♚♛♝♞♜ | Copyright © 2001-2024 ŠK DDM Praha 6 | 📧    Facebook  Ikona DDM