* DDM Praha 6 *

* Přihlášení
* Zaregistrovat

* Novinky
* Kalendář akcí

Turnaje:

* Přebor družstev
* Čtvrteční blicky
* Přebor klubu
* Online přebor klubu
* Multimédia
* Problémisti

Klub:

* Diskusní fórum
* Hattrick fórum
* Naši hráči
* Naši uživatelé
* Naše partie
* Kontakt a historie
* Společné akce
* Naši sponzoři

Zajímavosti:

* Počítačový šach
* Diagramy týdne
* Úloha dne
* Dokumenty
* Odkazy
* Tyto stránky


Zbraslavské dvojice a turnaj v Ústí nad Labem – turnaje

... dnes navštívil 1 uživatel, celkem 120 uživatelů

František Štross ml., 29. 4. 2003 0:00
Nedávno jsme se s Lenkou zúčastnili dvou turnajů v rapid šachu a jednoho blicáku.

Nejprve to byl tradiční turnaj dvojic pořádaný panem Zvolánkem, který se konal 22.3. Docela se nám dařilo, a tak jsme v konkurenci více jak dvaceti dvojic obhájili loňské 2.místo. Lenka uhrála 4½ bodů ze 7 partií, já 5½. Vyhrála dvojice ze Smíchova - Mrňa, Straka.

Víkend 26.-27.4. jsme strávili na turnaji v Ústí nad Labem. V sobotu jsme se zúčastnili docela silného rapid turnaje, ve kterém startovalo 50 hráčů (1 GM, 5 IM a oba synové prezidenta).

Lenka byla se svým skromným elíčkem 1596 nasazena s výrazným odstupem poslední, ale v turnaji dokázala, že má rozhodně na víc. Někteří její překvapení soupeři ji dokonce odhadovaji úroveň KM. Ze sedmi kol získala proti elově mnohem silnějším hráčům pěkné 3 body, což bylo stejně jako např. dorostenecký přeborník republiky Tomáš Studnička (2237) či Lukáš Černoušek (2316) a dokonce o bod více než 3. nasazený hráč Igor Indrák s elem 2427! Jen o půl bodu více měli např. IM Juřek (2388), Horák (2341) a také já. S 50 % bodovým ziskem samozřejmě spokojen být nemůžu. Hra nebyla až tak špatná, ale několi slibných pozic jsem zkazil v časových tísní. Co mě však opravdu vyvedlo z míry bylo chování mého soupeře Martina Kameníka po naší partii v 7. kole. Partii jsem vyhrál na čas v prohrané pozici, což pan Kameník neunesl a začal mi sprostě nadávat. Proč prý takové pozice tahám, že jsem "Sračka" apod. Prostě další pan "inteligent", kterého doma zapomněli slušně vychovat.

Vítězem se stal velmistr Lechtýnský před IM Vološinem a IM Š. Grossem.

Bleskový turnaj se hrál v neděli za účasti 56 hráčů (1 GM, 5 IM).

Lence se opět dařilo, porazila několik KM a stejně jako v sobotu shrábla cenu pro nejlepší ženu. Mohla si připadat jako opravdová hvězda, protože kromě mnoha pochval od soupeřů s ní dokonce nějaká novinářka udělala malý rozhovor pro Český rozhlas!

Se svým výsledkem se opět nemůžu nijak zvlášť chlubit. Celkové 17. místo jsem pak alespoň obhájil vítězstvím v play off.

Z vítězství se radoval IM Vološin před GM Lechtýnským a IM Š. Grossem.

Drobnost z bleskového turnaje:
Vojíř - Štross

1..Vxd4! a černý vyhrál.

František Štross ml., 29. 4. 2003 0:00

   
   Informace o formátu vkládaného textu

Celkem 0 příspěvků | Bez přihlášení nemusí být zobrazeny všechny příspěvky.

♖♘♗♕♔♙♟♚♛♝♞♜ | Copyright © 2001-2021 ŠK DDM Praha 6 | 📧    Facebook  Ikona DDM