Šachista Řepy 2015 – 🏆 turnaje

... dnes navštívil 1 uživatel, celkem 356 uživatelů

Michal Hacaperka, 22. 3. 2015 19:03 | aktualizace: 22. 3. 2015 19:09

Velký úspěch hráčů DDM

Šachista Řepy 2015 je tak vyhlášeným turnajem, že se o něm i světová média raději neodvažují psát. A je velkou ctí, že se jej mohli zúčastnit hned dva hráči našeho klubu, a sice Michal a Pavel. Oba předvedli jeden z lepších výkonů a mezi světovou špičkou se rozhodně neztratili.

O takříkajíc načasované formě hodně napovědělo již úvodní kolo. Michal soupeře čistě bez nejmenších komplikací soupeře přehrál a partii rozhodl krásným taktickým obratem:

FEN: 4qrk1/2R3pp/Q4p2/3ppb2/1P1P1B2/8/P4PPP/6K1 w - - 0 0

1.Db7! Co na tom, že hrozí 1…exf4 s následným matem na první řadě? Kdo by se zabýval takovými drobnostmi, že? Partie pokračovala 1….Vf7 2.Vxf7 Dxf7 3.Dxf7 Kxf7 4.dxe5 a bílý vyhrál vzniklou koncovku.

Pavel také první partii hravě vyhrál a oba jsme pokračovali v krasojízdě dál, až do sedmého, závěrečného kola. A jak jsme celkově dopadli?

Michal díky famóznímu závěru 2/2 (vyhrát poslední dvě kola v openu se vždycky počítá), dosáhl na krásný bodový zisk 3/7, při průměrném elu soupeřů 1541, což jistě zaslouží velký potlesk. A pochvalu zaslouží i Pavel, kterému sice závěr nevyšel (z posledních dvou kol vybojoval pouhou půlku), přesto ale nasbíral nádherných 4½ bodu. I on tak mohl odejít z turnaje nadmíru spokojen s pocitem dobře odvedené práce. Jako ukázku Pavlovy síly předkládám diagram z předposledního kola, kdy jeho hra byla tak přesvědčivá, že dokázal samotným králem vynutit na šachovnici nádherný pat.

FEN: 2q5/2P1K3/3n4/4kp2/4p3/8/8/8 w - - 0 0

Celkově jsme tedy v nabité konkurenci vybojovali čtvrté a deváté místo a mít dva hráče v první desítce je zajisté vynikající klubový výsledek.

Na závěr ještě zmínka o vítězích – v turnaji registrovaných zvítězil Michal Čermák (7/7) a nejlepším z neregistrovaných šachistů byl Václav Srba (6/7).