* DDM Praha 6 *

🔒 Přihlášení
✍️‍ Zaregistrovat

📰 Novinky
📅 Kalendář akcí

Turnaje:

🗼 Přebor družstev
🔥 Čtvrteční blicky
🏛 Přebor klubu
👨‍💻 Online přebor klubu
📷 Multimédia
〽️ Šachové skladby

Klub:

💬 Diskusní fórum
 Hattrick fórum
🧒 Šachy pro děti
👨‍👦‍👦 Naši hráči
👥️ Naši uživatelé
* Naše partie
🗺️ Kontakt a historie
🎒 Společné akce
💰 Naši sponzoři

Zajímavosti:

* Počítačový šach
♜♖ Diagramy týdne
* Úloha dne
🧩 Skládačky
📄 Dokumenty
🔗 Odkazy
📑 Tyto stránky

DDM Praha 6 B – ŠK Bohnice B – 🗼 přebor družstev

... dnes navštívil 1 uživatel, celkem 316 uživatelů

Vladimír Křivánek ml., 18. 2. 2014 16:33 | aktualizace: 2. 4. 2015 7:50

Nezvládnutý zvládnutý zápas.

DDM B- Bohnice B 4:4

Radost pohledět byla ve čtvrtek 13. února 2014 na naši počáteční sestavu. Sešli jsme se prvně v sezóně v základu. Skoro celý tým dorazil s desetiminutovým zpožděním a zápas tím dostal volnější nádech. Děkujeme Frantovi s Karolínkou za fandění a Kaučovi za bezvadné rozhodcování a dohlížení nad zápasem. Bylo to drama, co si budeme povídat. Podržel nás silný zadek, předku to naopak nestálo, jak by bylo třeba. Remízka byla pro hosty spíš šťastnější, přestože si podle šuškandy v kuloárech přijeli pro vítězství.

Vezmu to z té lepší strany, odzadu. Michal kupodivu ukočíroval čas. Když jsem k jeho pozici přišel, jenom jsem koukal. Měl dvě věže k dobru a to už jsem věděl, že partii dovede do zdárného konce i přes blížící se kontrolu. Zkušeně si počínal David, který nastoupil ke svojí první a možná i jediné letošní partii. Soupeři odmítl remízu v pozici s dámami a různobarevnými střelci a následně ukázal, že se v ní orientuje lépe. Soupeř se marně snažil ubránit bílá pole a brali jsme bod.

Mirek vedl černými kameny partii dobře, volil rozumné tahy a pozice byla v rovnováze. Ale jen do chvíle, kdy bílý přehlédl prostý úder a po odebrání dvou pěšců partii vzdal. Velmi rychlá výhra dala Mirkovi prostor k převaze na hospodském křídle. Saša měl bílé a byl od počátku partie viditelně nervosní. Možná ho drásala klidná póza jeho soupeře, který si dovolil pokoušet se černými o výhru. Saša hrál ale rozumně, dynamicky a stál takřka na pokraji výhry. Bohužel v kritické pozici se špatně zorientoval, daroval černému figuru a veškerý odpor byl v tu chvíli už marný. Velká škoda!

Franta Kindl byl černými velmi sebevědomý a to se ukázalo jako rozhodující faktor. Od zahájení na bílého tlačil, ten se ale nechtěl dát a pozice byla celou dobu zhruba v rovnováze. Franta ale v aktivitě nepolevoval a odměnou mu byla hladce vyhraná věžová koncovka s nezastavitelnými černými pěšci. Partie Pavla Rakouše byla jako na houpačce. Pavel měl bílé a ze zahájení nic neměl. Nenechal se ale zahanbit a obětoval pěšce za aktivitu na dámském křídle. Najednou se situace začala zlepšovat, Pavel se dostal ke hře a s černým mělo být zle. Dle kibiců mohl i bílý získat dámu, namísto toho skončil Pavel v beznadějné pozici. To vše vinou jeho velmi, opravdu velmi špatného času.

Tonda hrál v sicilské svoji oblíbenou variantu, alespoň do chvíle, kdy soupeř odbočil a Tonda vyzkoušel novinku. Tu jsem mu prý někde u piva doporučil, ale teď se k tomu raději nehlásím. Hrálo se 1.e4 c5 2.f4 d5 3.exd5 Jf6 4.c4 b5?! (…e6! s kompenzací) a černý stojí normálně, ale bez pěšce. Toník na to koukal nevrle, byl si dobře vědom toho, že za pěšce méně tam toho mnoho nemá. To ho morálně nahlodalo a zbytek partie už raději zvěřejňovat nebudeme. Vyskytla se tam nehezká vidlička pěšcem na obě věže černého, věc jen pro otrlé, stejně jako Pavlova časovka.

Já jsem si dovolil zahájit bílými orangutanem. Poměrně rychle se partie vymkla theorii. Povím jen, že pozice byla téměř celou partii vyrovnaná, stál jsem spíš hůř, ale ani okolo kontroly se stále nic zásadního nedělo. Ocitl jsem se ve věžové koncovce, která byla ve 46. tahu hladce vyhraná. Tam jsem bohužel pochybil a namísto výhry už byla pozice remízová. Byl jsem z toho tak rozčarován, že jsem ani onu remízovou pozici nedokázal ubránit a partii prohrál. Velká škoda podruhé! Soupeř si nepochybně zaslouží pochvalnou zmínku, neboť naše partie rozhodovala o zápase za stavu 4:3 pro nás.

Na pozápasovou analýzu jsme se přesunuli do proslulého podniku s non-stop otevírací dobou- "Darda" na konečné tramvaje. Tam jsme probírali zahájení, střední hru, koncovky hrané v zápase a také jsme přehrávali celé partie. Bylo patrné, že elán do šachů většině našich borců nechybí. A komu snad chybí, ostatní se o něj rádi podělí. Tak se stalo, že Toník si dovolil posunout při analýze střelce na jinou diagonálu, než dovolují pravidla. Našeho Sašu to tak rozlítilo, že se okamžitě jal sjednat nápravu a při tom manévru rozlil rovný půllitr piva Mirkovi do klína. Odtud citát: "Jediný, co na sobě nemam mokrý, jsou trenýrky." Ano, je třeba ponořit se do hry naplno.

Výsledky zde:


Výsledky Přeborové skupiny na dbchess.cz
Výsledky na Chess-ResultsVladimír Křivánek ml., 18. 2. 2014 16:33 | aktualizace: 2. 4. 2015 7:50

   
   Informace o formátu vkládaného textu

Celkem 0 příspěvků | Bez přihlášení nemusí být zobrazeny všechny příspěvky.

♖♘♗♕♔♙♟♚♛♝♞♜ | Copyright © 2001-2024 ŠK DDM Praha 6 | 📧    Facebook  Ikona DDM