* DDM Praha 6 *

🔒 Přihlášení
✍️‍ Zaregistrovat

📰 Novinky
📅 Kalendář akcí

Turnaje:

🗼 Přebor družstev
🔥 Čtvrteční blicky
🏛 Přebor klubu
👨‍💻 Online přebor klubu
📷 Multimédia
〽️ Šachové skladby

Klub:

💬 Diskusní fórum
 Hattrick fórum
🧒 Šachy pro děti
👨‍👦‍👦 Naši hráči
👥️ Naši uživatelé
* Naše partie
🗺️ Kontakt a historie
🎒 Společné akce
💰 Naši sponzoři

Zajímavosti:

* Počítačový šach
♜♖ Diagramy týdne
* Úloha dne
🧩 Skládačky
📄 Dokumenty
🔗 Odkazy
📑 Tyto stránky

DDM Praha 6 A – LISA, o.s. B – 🗼 přebor družstev

... dnes navštívil 1 uživatel, celkem 237 uživatelů

František Štross ml., 20. 1. 2012 1:37 | aktualizace: 22. 1. 2012 12:34

I ve 2. kole vítězně.

Ke druhému zápasu sezóny jsme nastoupili doma proti Lise B. Sestava byla téměř totožná jako proti Oáze v předešlém týdnu, pouze Ondra si prohodil nemoc/uzdravení s Pavlem Slovákem. Minule jsem chválil vzornou zápasovou docházku, tentokrát naopak musím kárat. Pouze Jirka s Pavlem Slovákem přišli s předstihem, aby nebohému kapitánovi pomohli s přípravou hrací místnosti. Včas, ale již bez pochvaly za pomoc s přípravou, ještě dorazil Pavel Kincl, ostatním připisuji černý puntík. Dobrou čtvrthodinku jsme hráli pouze ve čtyřech. Na výsledcích se to samozřejmě projevilo. Hráči, kteří dorazili včas, uhráli 3½ bodu ze 4, naopak opozdilci pouze 2 body!

Ale vezměme to popořádku. Jako první dohrál Michal s panem Krumphanzlem. Hrálo se nějaké divné zahájení s brzkým f5 a než partie vstoupila do střední hry, domluvili se oba soupeři na remíze. Michal si tím vysloužil funkci zápasového fotografa a kameramana.

Poměrně rychle se podařilo vyhrát Pavlovi Slovákovi. Nějakým způsobem (netuším jakým) se mu podařilo získat materiální převahu s dámou proti věži a jezdci, kterou bez problémů uplatnil.

Velice pěknou a atraktivní partií se blýskl Honza. V zahájení obětoval figuru za tři pěšce, později obětoval ještě další figuru, za což získal v koncovce pět spojených volných pěšců! Hrozivé pěšcové lavině nedokázal Honzův soupeř čelit a partie skončila po Honzově další oběti figury, kterou vynutil proměnu v dámu pro jednoho ze svých zuřivých pěšců. Skvělý výkon!

Partie se celkem vyvedla i mně, i když jsem ji, podobně jako před týdnem, musel vyhrávat nadvakrát. Po celkem originálním zahájení 1.e4 e6 2.De2 e5!? 3.Jf3 Jc6 4.Dc4!? (taková Italská, ale s dámou 😀. Ideou je prosadit postup d4 a připravit 0-0-0) vznikla později pozice s opačnými rošádami. Můj útok byl o něco rychlejší, takže jsem si mohl dovolit obětovat kvalitu jako reakci na soupeřovu protiakci v centru a věnovat se dál silnému útoku na černého krále. Několikrát jsem propásl okamžitou výhru, a pozice nakonec přešla do koncovky dámy a střelce proti dvěma věžím a střelci. Měl jsem pěšce navíc, ale nejdůležitějším faktorem byl holý černý král. Pozice se mi s pohyblivou dámou hrála mnohem lépe a pár tahů po první časové kontrole se mi podařilo skórovat.

Rozhodující bod přidal Pavel Kincl. Od začátku měl výhodu v lepší lehké figuře a po přechodu do koncovky jeho silný jezdec ve spojení s aktivní věží na sedmé řadě partii rozhodli v jeho prospěch.

Jedinou prohru v zápase jsme utržili na 6. šachovnici. O průběhu partie toho moc nevím, pamatuji si jen, že to byla sicilská, že Zdeněk měl poněkud obnaženého krále, a že nakonec skončil ve věžovce se dvěma pěšci méně, kterou se mu nepodařilo udržet.

Poslední dvě partie skončily smírem. Zdálo se mi, že Martina stála se dvojicí střelců o něco lépe, ale i soupeř měl svoji hru, takže remíza byla asi spravedlivým výsledkem. Jirka rozehrál černými svoji oblíbenou variantu draka s opačnými rošádami, takže jsem čekal jeho brzkou výhru, ale nestalo se tak. Jeho soupeř se ubránil a ve výsledné čtyřvěžovce měl s materiální převahou značné šance na výhru. V závěrečné časovce však Jirku vypustil a partie nakonec skončila patem po Jirkově vynucené oběti věže.

Michalova fotoreportáž:

Franta a Martina na 1. a 2. šachovnici.

Dva Pavlové na 3. a 4. šachovnici.

Honza a Zdeněk na 5. a 6. šachovnici.

Jirka na 8. šachovnici.

Honzova pěšcová lavina se dává do pohybu.

Franta promýšlí důsledky vyhrávajícího 23.Dd3!

Honza měl důvod k úsměvu.

A na závěr ještě krátké video.František Štross ml., 20. 1. 2012 1:37 | aktualizace: 22. 1. 2012 12:34

   
   Informace o formátu vkládaného textu

Celkem 0 příspěvků | Bez přihlášení nemusí být zobrazeny všechny příspěvky.

♖♘♗♕♔♙♟♚♛♝♞♜ | Copyright © 2001-2024 ŠK DDM Praha 6 | 📧    Facebook  Ikona DDM