* DDM Praha 6 *

🔒 Přihlášení
✍️‍ Zaregistrovat

📰 Novinky
📅 Kalendář akcí

Turnaje:

🗼 Přebor družstev
🔥 Čtvrteční blicky
🏛 Přebor klubu
👨‍💻 Online přebor klubu
📷 Multimédia
〽️ Šachové skladby

Klub:

💬 Diskusní fórum
 Hattrick fórum
🧒 Šachy pro děti
👨‍👦‍👦 Naši hráči
👥️ Naši uživatelé
* Naše partie
🗺️ Kontakt a historie
🎒 Společné akce
💰 Naši sponzoři

Zajímavosti:

* Počítačový šach
♜♖ Diagramy týdne
* Úloha dne
🧩 Skládačky
📄 Dokumenty
🔗 Odkazy
📑 Tyto stránky

OAZA Praha B – DDM Praha 6 A – 🗼 přebor družstev

... dnes navštívil 1 uživatel, celkem 237 uživatelů

František Štross ml., 12. 1. 2012 2:36 | aktualizace: 22. 1. 2012 12:32

Vysoká výhra na úvod.

Úvodní zápas nové sezóny nás čekal na Oáze. Ze základní osmičky nám scházel ze studijních důvodů Vláďa a pro nemoc Pavel S., nahradili je Michal s Jirkou. Docházka na zápas byla vzorná, 6 z nás bylo přítomno již cca 10 minut před začátkem. Pouze zaneprázdnění právníci Zdeněk s Martinou přišli o něco později, ale stále v normě.

Hned z výkopu jsme vedli 1:0, protože domácí neobsadili 8. šachovnici. Jirka z toho ovšem moc nadšený nebyl, jeho výlet do Prahy byl víceméně zbytečný.

Partie se moc nepovedla Michalovi, pasivita je v Najdorfovi zhoubná. Aktivitu bílých figur v okolí vlastního krále sice trochu utlumil výměnou dam, ale koncovka byla také špatná a asi nebránitelná.

Pěkný útočný výkon předvedl Pavel Kincl. První nápor v okolí soupeřova krále skončil ziskem pěšce, ten druhý už matem.

Naši druhou a naštěstí poslední prohru utržil Ondra. Mnoho ale nechybělo, aby napodobil Jirku a vyhrál kontumačně. Jeho soupeř totiž dorazil doslova za pět minut dvanáct. Časové manko se však bohužel neprojevilo, Ondra po oběti (ztrátě?) pěšce měl nějakou aktivitu, ale nakonec z ní nic nevytěžil a skončil v koncovce bez pěšce, kterého soupeř postupně uplatnil k výhře.

S velkým elánem hrál partii Zdeněk. Ve Svěšnikovovi obětoval bílými figuru na b5, což ve finále vedlo k zisku věže a dvou pěšců proti dvěma figurám a k nejasné hře. Po menší zápletce vznikla koncovka, ve které se Zdeněk pokoušel uplatnit spojené volné pěšce na dámském křídle. Pozice asi byla díky silné dvojici střelců černého stále v rovnováze, ale pak začal Zdeňkův soupeř ztrácet další pěšce a nakonec v prohrané pozici překročil čas.

Martina rozehrála svojí oblíbenou sicilku se střelcem na c4 a vznikl manévrovací boj s podobnými schematy jako v klasické španělce. Manévry se lépe dařily Martině, získala lepší pozici a v silné časové tísni ji soupeř nastavil dámu.

Svoji typickou partii sehrál Honza. Po zahájení tupá symetrická pozice, pak přešel do horší koncovky, a pak si zapsal výhru 😀 Výhra Honzu asi dost potěšila, protože s námi výjimečně zůstal až do konce zápasu. Za odměnu jsem ho pak přiblížil k domovu.

Jako poslední jsem dohrával já. Po zahájení se mi podařilo získat černými příjemnější pozici s dvojicí střelců. V nastávající časovce vznikla zápletka, která skončila v koncovce, ve které jsem měl za dvě figury věž a dva pěšce, kteří velice rychle pochodovali do dámy. Velice jednoduše jsem mohl vyhrát již ve 40. tahu, ale asi s dvěma zbývajícími vteřinami na poslední kontrolní tah jsem zazmatkoval a výhru si ještě zkomplikoval. Nakonec se mi podařilo vyhrát o 30 tahů později. Vtipné je, že jeden tah před vzdáním mohl můj soupeř Olda Vedral remizovat, jak mi vesele hlásí Rybka. Na druhou stranu já těch výher od 40. tahu taky vypustil víc než dost.

Proti Oáze se nám většinou moc nedaří, ale tentokrát to neplatilo a my si na úvod sezóny připsali všechny 3 body za výhru 6:2! Kapitánovi nezbývá než chválit a doufat v podobné výsledky i v následujích zápasech.František Štross ml., 12. 1. 2012 2:36 | aktualizace: 22. 1. 2012 12:32

   
   Informace o formátu vkládaného textu

Celkem 0 příspěvků | Bez přihlášení nemusí být zobrazeny všechny příspěvky.

♖♘♗♕♔♙♟♚♛♝♞♜ | Copyright © 2001-2024 ŠK DDM Praha 6 | 📧    Facebook  Ikona DDM