📄 Dokumenty
🔗 Odkazy
📑 Tyto stránky

ŠK Teplárna B – DDM Praha 6 B

1. kolo |2. kolo |3. kolo |4. kolo |5. kolo |6. kolo |7. kolo |8. kolo |9. kolo |10. kolo |11. kolo

Už začátek souboje byl trošku hektický. Metro nespolupracovalo a vyhodilo mě o stanici dřív, autobus zas nejel a měl 15 minut zpoždění, takže jsem nakonec na radu Pavla Rakouše došel od metra pěšky až do teplárny. Tam už se dobrých deset minut porovnávala ega, totiž ela, no prostě se tam už hrálo. Kupodivu jsem ani nedošel poslední, chvíli přede mnou dorazil Pepa a až pár minut po mne Saša. Občas jsem obhlídnul situaci a pořád jsem měl pocit, že se štěstěna zatím ještě na žádné šachovnici nerozhodla, koho bude podporovat. Po pár dalších tazích a další obchůzce už vše vypadalo jinak, vedle mě sedící, radost neskrývající a kávou posilněný Karel dotlačil soupeře do dost nepěkné pozice, a ten byl nucen odevzdat věž. Na dalších šachovnicích to už tak světle bohužel nevypadalo, moc času na průzkum nebylo, ale v jednu chvíli mi připadalo, že Milan a Pepa mají o figuru míň, později se potvrdilo, že ji Milan opravdu někde zapomněl (0-1), u Pepy to byl ale omyl (zřejmě ještě následky vyrovnávání se se sedmipatrovým převýšením), a zanedlouho dokázal vybojovat remízu 1½-1½ (mezitím Karel umlátil soupeře naprostou materiální převahou), následovaly remízy u Jirky, Saši (2½-2½) a těsně před koncem potom i u Pavla Kincla (3-3) v koncovce kůň+střelec proti dvojce střelců soupeře. Pavel Rakouš dokázal z téměř remízové pozice vytáhnou celý bodík, bohužel nevím přesně, jak se to stalo, ale po dodatečném doinformování to vypadá, že jeho soupeř nenašel úhybný manévr a nechal si amputovat figuru. Takže 4-3 a stačila remíza na celkové vítězství. Můj soupeř byl ale dost nerozhodný, za celou partii (cca 40 tahů) udělal snad 10 tahů s dámou hledajíc lepší úkryt před mými střelci-ostřelováky. Pěkná pohodová partie, nejdřív 1 pěšec, pak druhý, později výměna dvou pěšců za kvalitu a vzdáleného volného pěšce-dámu. Po poslední úpravě terénu už byla cesta volná a na následující tahy už neměl soupeř protihru … a4 a5 a6 a7 a po dalším se vzdal. Takže celkové vítězství 5-3.