* DDM Praha 6 *

* Přihlásit
* Zaregistrovat

* Novinky
* Kalendář akcí

Turnaje:

* Online přebor klubu
* Přebor družstev
* Přebor klubu
* Čtvrteční blicky
* Fotky a videa
* Problémisti

Klub:

* Diskusní fórum
* Hattrick fórum
* Naši hráči
* Naše partie
* Kontakt a historie
* Společné akce
* Naši sponzoři

Zajímavosti:

* Šachové diagramy
* Dokumenty
* Odkazy
* O těchto stránkách


* Kontakt a historie

Foto DDM English version

Hrací dny

Náš šachový klub byl založen 6. září 1984. Zpočátku jsme byli čistě mládežnický klub, nyní jsou mezi námi šachisté všech věkových skupin.

Mimo sezónu družstev probíhající od ledena do konce března se obvykle scházíme ve čtvrtek kolem 19:00 a končíme kolem 21:30.

Okolí

Momentální teplota v okolí našeho klubu je ?°C. Detailní statistiky teplot jsou na adrese http://teplomer.mk.cvut.cz.
Pro fotbálek na hřišti je třeba alespoň 15°C.

Adresa

Scházíme se na adrese Dům dětí a mládeže, U Boroviček 648/1, 163 00 Praha 6 – Řepy. Klubovna je v objektu Domu dětí ve druhém (nejvyšším) patře.

Jak se k nám dostanete se můžete se můžete podívat na následujícím obrázku nebo kliknutím na naši adresu.

Plánek
Na mapě jsme u červené šipky

Členské příspěvky

500 Kč za jedno pololetí (září–leden, únor–červen).

Historie okolí

Hrací místnost se nachází na Bílé Hoře, druhém nejvyšším bodu Prahy, 380 metrů nad mořem (Vltava opouští Prahu v bodu 170 metrů nad mořem, podlaha chrámu sv. Víta na Pražském hradě je 258 m. n. m.). „Bílá Hora“ je pojmenování po opuce, která se zde těžila ještě v 17. století a byla použita např. do základů Černínského paláce, dnes budova ministerstva zahraničních věcí. 8. listopadu 1620 proběhla na Bílé Hoře rozhodující bitva první fáze 30-leté války. V oboře Hvězda je stejnojmenný renesanční letohrádek postavený v roce 1550 Ferdinandem I. Habsburským pro svoji manželku. Dnes je tu muzeum Aloise Jiráska, Mikoláše Alše a povídání o zmíněné bitvě. V katastru místní části Řepy je benediktinský klášter řádových sester sv. Karla Boromejského z roku 1860, kde byla v říjnu 1865 zřízena ženská věznice (je zde i nyní), zde dožíval již na svobodě jako zahradník svůj život Babinský (1796-1879, jako jediný muž je pohřben na zdejším klášterním hřbitově), který byl 12 let (z dvacetiletého trestu) vězněn na Špilberku v Brně.

Letohrádek Hvězda
English version

Playing Days

Our Prague chess club was established on 6 September 1984. Initially, we were purely a youth club. Now there are chess players of all ages among us.

We meet on Thursday around 7 pm and we finish around half past 10 pm except "season of teams tournament" ongoing from January to end of March.

Address

We meet on address Dům dětí a mládeže, U Boroviček 648/1, 163 00 Praha 6 - Řepy. The clubhouse is in the building of the House of children on the second (top) floor.


Aktualizace 26.1.2019 0:08:33 | ♖♘♗♕♔♙♟♚♛♝♞♜ | Copyright © 2001-2019 ŠK DDM Praha 6 | e-mail      Facebook  Ikona DDM